E dashura e Mesit ne prehrin e Kristiano Ronaldos

   E dashura e Mesit ne prerin e Kristiano Ronaldos. Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, “i rrëmben” Lionel Messit edhe të dashurën.        Sigurisht që është vetëm një fotomontazh në Twitter, por që ka çmendur të gjithë  ...

Jennifer Lopez tradhton të dashurin me Pitbullin?

Jennifer Lopez dhe i dashuri i saj Casper Smart janë përplasur, për shkak të akuzave të këtij të fundit se ajo e tradhton me reperin Pitbull. “Casper është i bindur se Jennifer po e tradhton atë me Pitbull prapa shpinës së tij. Ai është...

Kur mbaron muaji i ramazanit 2013?

Kur mbaron muaji i ramazanit 2013? Argjerimi eshte nje nga detyrat fetare te muslimaneve te percaktuara ne librin e shenjt islam ”kuranin” „Dhe ha, pi dhe qofsh e gëzuar (tekstualisht: me sy të freskët)! Dhe kur të shohësh ndonjë nga...

Xhamia e Namazgjasë, 30 milionë euro per ndertimin e xhamis se re ne tiran

Brenda tre vjetësh në kryeqytet do të ketë përfunduar tërësisht ndërtesa e xhamisë së Namazgjasë. Pas shumë vitesh dhe pas shumë kërkesash më në fund është arritur të gjendet konsensusi mes pronarit të truallit dhe Komunitetit Mysliman. ...

Shqiptari 13 vjeçare tani kampion Bote ne Kik-Boks, Muai Tai dhe ne mundje (video)

Njihuni me Shqiptarin 13 vjeqar dhe tani Kampion Bote ne Kick-Box – VIDEO Nese je i ri ne shkollen ne “Staten Island” te New York, gjeja e pare qe duhet te besh eshte te kesh mik Reshat Matin. Sepse askush nuk do te ngaterrohet me ty,...

Bosi i Google: Brenda dekades e gjithë bota do jetë online

TIRANE-Brenda shtatë viteve të ardhshme çdokush në botë do të jetë pjesë e internetit. Kjo është deklarata optimiste e shefit ekzekutiv të Google, Eric Schmid, i cili i bëri këto komente publike këtë fundjave. “Deri në fund të kësaj...

Shkodrania Alhaida Dani mahniti Skenen dhe jurin italiane ne ”The voice of Italy” (VIDEO)

Je uragan, e adhurueshme, fantastike, shkatërruese”, këto ishin komentet e Jurisë italiane në “The voice of Italy” për këngëtaren shqiptare Elhaida Dani (video). Me një performancë dinjitoze, me një këngë të fortë “Mama knows best”...

Vdes Roland Trebicka, Lajmi tragjik trondit shqiperine

Një ikonë e Teatrit Kombëtar dhe kinematografisë shqiptare, një prej figurave më të ndritura të një brezi të artë aktorësh, Roland Trebicka, u nda nga jeta ditën e sotme. Me gjithë luftën ndaj një sëmundje të gjatë, Z. Trebicka nuk...

Eskluzive: Nis aventura e ‘Big Brother 6′ Ja banoret: video + foto

Nisi mbrëmjen e të shtunës plot emocione, surpriza dhe mister edicioni i gjashtë i ‘Big Brother’, aventura 100-ditore që mbledh brenda një shtëpie njerëz të panjohur, të cilët do të jenë nën vëzhgim 24 orë në 24.  Në shtëpi...

Të drejtat që shqiptarët nuk i dinë

A jemi të informuar për të drejtat tona në rast se shoqërohemi në komisariat nga policia, në rast se ndalohemi nga policia rrugore, apo nëse banesat tona kontrollohen nga organet e hetimit? Ne librin ‘avokat i vetvetes” pergjigjja...
© 2014 Portali i Qytetit te Lushnjes, Lajme dhe Argetim! · Subscribe: RSS Twitter · www.lushnja.com