Poezi, sms dashurie

POEZI, SMS DASHURIE, LETRA DASHURIE, URIME DITLINDJESH
Toka nuk me mban,kur te shoh me tjeter
si ke kaq guxim, te harrosh dashurin e vjeter.
Me plagose zemren, me shkaterrove jeten
perse nuk me pergjigjesh?
apo s’gjen dot te verteten.

Ti je nje djall!! por une se di
c’desha une qe erdha tek ty
dje me doje e sot jo
a ka zot, qe e kupton
nese blihesh me para
te lutem, me thuaj,
cmimin saaaa?????

Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon…

Dheu e shtrengon fort trupin tim
Dikujt ja fali këtë pikëllim
Zemra ime nuk mund më të rrah
Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s’ka

Dua te behem zog,
qe mbi ty te fluturoj.
Dua te behem gjithcka,
qe prane teje te qendroj

Nje nate melankolike nje nate dimri me shi,
Gjumi s’me ze rri mendoj vetem per ty,
Ti ndoshta s’me beson,
Por po te dergoj kete poezi,
Qe te pakten te kuptosh se per mua je vetem ti…???

Kur ti ,me mungon
E kam shumë vështirë.
Sepse thelle ne zemër ,
E ndjej atë zbrazetire.

Kur me mungon veç ne ëndërr ,
gjithmonë te arsyetoj .
Por ne jetën e përditshme,
Nuk mundem te perballoj

Ne jeten time dua te jesh vetem ti,ne jeten tende mos dashuro tjeter njeri,ne zemren time vetem ty do te dua,ne zemren tende me mbaj vetem mua,nje gje kisha dasht ,qe jeten ta kalonim bashk

Shtrati shume i ftoht
Nata shume e qete
Pa ty shpirti ime nuk mundem me fjet
Eja me perqafo
Eja me shtrengo
Eja ngrohe shpirtin time se veq ty te do

në zemer të kam
ndaj të dua shumë
ti je semafori
n’të kuqen nuk hy unë!
mos fli dhe pak rri zgjuar me mua
mos fli dhe pak sa te them te ‘te dua’
te ti puth syt para se te flesh
qe kur te ngrihesh neser puthjen te ma kthesh

Nese sme do me
eja dhe ma thuaj
nje shpirt qe ka vuajtur
prape do te vuaje
do lendosh nje zemer
qe brenda te mban
do vrasesh nje shpirt
qe per ty qan
do humbesh nje dashuri
qe te deshi pafund
do fusesh ne dhe nje njeri
qe jeten ta kushtoi ne maksimum

Une e kam aq guxim..
ta them ne sy,fare pa dyshim
te dua ty,o shpirti im,
qe me bere te rilind e te rritem ne nje dite…

Titulli: Re: poezi dashurie

——————————————————————————–

Hape zemren tende
Se po te trokas
Ne gjunje po te lutem
Me zemren ter plag.

Hape zemren tende
Dhe me bej pak vend
Se dua te clodhem
Dhe enderra te me behet ralitet.

Hape zemren tende
Te ndez nje zjarr plot dashuri
Hape zemren tende
Te shuaj ket vetmi
Do behem timon te me shtrengojne duart e tua
Do behem fllad pranvere te ledhatoj floket e tua
Do behem uj burimi te te laj syt e zeze
Do behem filxhan kafeje te te puth cdo mengjes

Nje nate e erret nuk paska mbarim me mungon shum ti o shpirti im qdo ore e minut veq ty te kujtoj nje zot e din sa shume te dua dhe te dashuroj

Po të isha lule
Do të falja bukurin
Dhe në mëngjes kur të zgjoheshe
Do të jepja freskin

Sikur t’isha diell
Dhe botën ta ndriçoja
Aty tek ty do t’vija
Dhe shpirtin do ta ngrohja

Sikur të isha buzëqeshje
Tek ty do vija
Mbi fytyrën tënde
Aty do të rrija

Mbaj ne dore foton tende, te dua te them.
Por ti veshtron i/e heshtur dhe pergjigjje nuk me kthen

Di sa here ne ender trupin te kam puthur,
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur,
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote,
Vec ta di a jam endra jote?!

© 2014 Portali i Qytetit te Lushnjes, Lajme dhe Argetim! · Subscribe: RSS Twitter · www.lushnja.com